"Dobozos" vs. Egyedi
Mit érdemes szem előtt tartania?
A webet böngészve az ember gyakran úgy érzi, hogy nincs olyan feladat, amihez ne lehetne kész, “dobozos” szoftvert találni. Amikor azonban egy konkrét feladathoz kell alkalmazást találni, kiderül, hogy nem pontosan azt nyújtja a szoftver, vagy nem pontosan úgy, ahogyan azt az adott feladathoz kellene. Itt kerül a képbe az egyedi szoftverfejlesztés.
Az egyedi szoftverfejlesztés előnyei
Miért érdemes egyedi szoftverfejlesztésben gondolkodnia?
Az egyedi fejlesztésű szoftver mindig a megbízó igényeinek alapos felmérésén alapul. A fejlesztés valamennyi szakaszában szem előtt tartják a megrendelő igényeit. Az egyedi szoftverfejlesztésnek emellett további előnyei is vannak:
Jövőbiztos megoldás
Integrálhatóság
Skálázhatóság
Támogatás
Költséghatékonyság
Nagyobb biztonság
Szoftverfejlesztés Azure alapokon
Egyedi szoftverfejlesztés a felhőben
Szerencsére ma már az egyedi szoftverfejlesztést sem kell a nulláról kezdeni. Óriási segítséget jelent a fejlesztésben az Azure platform, aminek segítségével leegyszerűsödik és felgyorsul a fejlesztés illtetve a tesztelés folyamata, így a hagyományos fejlesztésekhez képest jelentős kapacitások takaríthatók meg.
A komplex felhős platform szolgáltatás használatával virtuális gépek, adatbázisok, saját fejlesztésű alkalmazások és más, fejlesztéshez szükséges szolgáltatás futtatható, ami lényegesen csökkenti a beruházási költségeket. Kiterjedt, független Azure szoftverfejlesztő (Azure ISV) partnerhálózatunkra támaszkodva biztosan tudunk vállalkozása részére olyan felhőalapú alkalmazások létrehozásában segédkezni, melyek maximálisan kielégítik üzleti igényeit.
megtérülő webes jelenlét
Egyedi weboldalfejlesztés
Már egy egyszerűnek tűnő céges honlap készítésekor is gyakran kiderül, hogy az házon belül nem lehet kivitelezni. Fontos itt is a speciális a szakértelem, hiszen a céges honlap és az egyéb üzleti webes felületek meghatározó szerepet játszanak a marketingben, végső soron pedig az üzlet sikerében.
A leggyakoribb webfejlesztési feladatok:
- Céges bemutatkozó oldal: egy modern vállalat ma már szinte elképzelhetetlen nélküle. Amellett, hogy számos hasznos információt tudhatnak meg az érdeklődők, presztízs szempontjából sem mindegy, hogyan néz ki az online arculatunk.
- Landing page (céloldal): mivel itt a tartalom a lényeg (menürendszert nem is praktikus megjeleníteni), letölthető tartalomhoz, rendezvényhez, egyetlen dolog bemutatására használatos.
- Microsite: egyetlen terület átfogóbb bemutatására koncentrál.
- Webáruház: amennyiben valamit monetarizálni szeretne, webáruházra lehet szüksége. A korábban is népszerű webáruházak a koronavírus-járvány alatt még fontosabbak lettek.
Weboldalt készíteni többféleképpen lehet. Azt, hogy egy weboldal milyen technológiával készül, számos szempont határozza meg. Az adott feladat komplexitása, a megrendelői követelmények, a költségkeret, és a rendelkezésre álló idő azok a tényezők, melyek mentén érdemes mérlegelni a platformok között.
Fontos megemlíteni, hogy a honlap kialakításával nem ér véget a munka. Bármilyen platformra is épüljön az, a frissítések implementálásának elmulasztása kihathat annak működésére. Ezen túl a frissítések biztonsági szempontból is nagyon fontosak, azok nélkül online jelenlétünk egyik alapkövét – weboldalunkat – hagyjuk védtelenül a kiberbűnözők számára.
Cégünk nagy tapasztalattal rendelkező munkatársai segíthetnek a döntésben, szükség esetén pedig felkészült csapattal támogatjuk a webfejlesztési és webüzemeltetési feladatok ellátásában is.